Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
17.04.2023

POSŁUCHAJ PODKASTÓW O PROJEKTACH NASZEGO TEATRU

Dwa podkasty z anteny programu kulturalnego w Radio Kraków

Podkast 1 

Trzy sceny teatralne, sale edukacyjne, pracownie, strefa rekreacji z kawiarnią, kino, a nawet pokoje gościnne - to wszystko będzie znajdować się w Teatralnym Instytucie Młodych. Po gruntownym remoncie budynek Sceny Stolarnia, w którym będzie się mieścił TIM, który właśnie przeszedł we władanie Teatru Ludowego.  
"Choć przed nami sporo prac wykończeniowych planujemy już repertuar na nowy sezon artystyczny" - mówi Małgorzata Bogajewska, dyrektorka Teatru Ludowego, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

Posłuchaj  

 

Podkast  2 
W ramach III edycji Archipelagu Kultury, którego operatorem jest Teatr Ludowy, w najbliższy weekend odbędzie się szereg spotkań poświęconych tematowi "Sztuka jako narzędzie wsparcia w procesie pracy z grupą". Gościem będzie m.in. Michał Borczuch, uznany i ceniony reżyser teatralny, który do swoich projektów teatralnych i filmowych zapraszał osoby w spektrum autyzmu, osoby niewidome, niedowidzące, czy dzieci z domów dziecka. 
Jakie doświadczenia artysta wyniósł z tej współpracy? Czy zderzenie na scenie z aktorem profesjonalnym jest elementem procesu terapeutycznego osoby z niepełnosprawnością? Czy tworzenie teatru demokratycznego, otwartego na eksperyment to jedna z dróg teatru współczesnego? Na te pytania Wioletta Gawlik szuka odpowiedzi w rozmowie z Magdaleną Zarębską z Teatru Ludowego i Michałem Borczuchem, reżyserem teatralnym.

Posłuchaj
 


fot. Anna Ryś 
 

Popularne

Obrazek
24.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "BALLADY I ROMANSE. HORROR SCHOOL MUSICAL"

Za nami druga styczniowa premiera studencka na Dużej Scenie, po której odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE"

14 stycznia na Dużej Scenie odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.11.2022

DOMI, JAŚ, ZOSIA i HEKS

Poznajcie pierwszych bohaterów ROMANTYCZNO-ELITARNEJ AGENCJI MATRYMONIALNEJ, w której romantic coaching to chleb powszedni.

Zobacz więcej