Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
17.04.2023

POSŁUCHAJ PODKASTÓW O PROJEKTACH NASZEGO TEATRU

Dwa podkasty z anteny programu kulturalnego w Radio Kraków

Podkast 1 

Trzy sceny teatralne, sale edukacyjne, pracownie, strefa rekreacji z kawiarnią, kino, a nawet pokoje gościnne - to wszystko będzie znajdować się w Teatralnym Instytucie Młodych. Po gruntownym remoncie budynek Sceny Stolarnia, w którym będzie się mieścił TIM, który właśnie przeszedł we władanie Teatru Ludowego.  
"Choć przed nami sporo prac wykończeniowych planujemy już repertuar na nowy sezon artystyczny" - mówi Małgorzata Bogajewska, dyrektorka Teatru Ludowego, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

Posłuchaj  

 

Podkast  2 
W ramach III edycji Archipelagu Kultury, którego operatorem jest Teatr Ludowy, w najbliższy weekend odbędzie się szereg spotkań poświęconych tematowi "Sztuka jako narzędzie wsparcia w procesie pracy z grupą". Gościem będzie m.in. Michał Borczuch, uznany i ceniony reżyser teatralny, który do swoich projektów teatralnych i filmowych zapraszał osoby w spektrum autyzmu, osoby niewidome, niedowidzące, czy dzieci z domów dziecka. 
Jakie doświadczenia artysta wyniósł z tej współpracy? Czy zderzenie na scenie z aktorem profesjonalnym jest elementem procesu terapeutycznego osoby z niepełnosprawnością? Czy tworzenie teatru demokratycznego, otwartego na eksperyment to jedna z dróg teatru współczesnego? Na te pytania Wioletta Gawlik szuka odpowiedzi w rozmowie z Magdaleną Zarębską z Teatru Ludowego i Michałem Borczuchem, reżyserem teatralnym.

Posłuchaj
 


fot. Anna Ryś 
 

Popularne

Obrazek
09.05.2024

"NAJDROŻSZY" NOWY TYTUŁ W REPERTUARZE OD WRZEŚNIA

Rozpoczęliśmy próby do nowej komedii.

Zobacz więcej
Obrazek
22.04.2024

"JAK WAM SIĘ PODOBA" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

Zapraszamy na fotorelację z wczorajszego spotkania z aktorami i twórcami spektaklu "JAK WAM SIĘ PODOBA" w reż. Maćko Prusaka.

Zobacz więcej
Obrazek
05.03.2024

"KAŻDEMU COŚ SIĘ ŚNI" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

W miniony weekend w ramach wydarzenia WY-GRANE ŻYCIE na Scenie Kameralnej w Teatralny Instytut Młodych gościliśmy studentów Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT ze spektaklem "Każdemu coś się śni" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej