Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
15.10.2007

Scena Pod Ratuszem- premiera "Poważny jak śmierć, zimny jak głaz"

zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Pod Ratuszem
POWAŻNY JAK ŚMIERĆ, ZIMNY JAK GŁAZ
Adama Rappa
w reżyserii Tomasza Obary

To tragikomiczna opowieść o rodzinie z przedmieść Chicago, dedykowana wszystkim tym, którzy nie są pruderyjni i nie boją się (…)

zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Pod Ratuszem
POWAŻNY JAK ŚMIERĆ, ZIMNY JAK GŁAZ
Adama Rappa
w reżyserii Tomasza Obary

To tragikomiczna opowieść o rodzinie z przedmieść Chicago, dedykowana wszystkim tym, którzy nie są pruderyjni i nie boją się prowokacji w sztuce. Bohaterowie przedstawieni przez Rappa są absurdalni, bulwersujący, brutalni, groteskowi, ale
i wzruszający. Chociaż rzeczywistość, w której żyją zastąpiły gry komputerowe, uczucia – wspólne przesiadywanie przed telewizorem, religię – tanie egzaltacje, a marzenia wyznaczają tele-zakupy, to jest w nich miejsce na czułość i rozpacz, tęsknota za drugim człowiekiem, który tak daleko jest i tak blisko zarazem.
To pierwszy spektakl DYPTYKU AMERYKAŃSKIEGO, obnażający zagrożenia i słabości kultury, która przez wiele lat była naszym snem i marzeniem, a której teraz bezkrytycznie ulegamy, odżegnując się od wpływów rosyjskich (patrz: DYPTYK ROSYJSKI).

premiera 20 października
SCENA POD RATUSZEM (Rynek Główny 1)

Popularne

Obrazek
15.01.2022

"OBRAZ/Y UCZUĆ" SPOTKANIA

Pierwsze pokazy projektu teatralnego "OBRAZ/Y UCZUĆ" w reż Krzysztofa Popiołka za nami. Gośćmi spotkań po pokazach byli: Piotr Agustyniak oraz Sebastian Duda.

Zobacz więcej
Obrazek
13.01.2022

KULISY "OBRAZ/Y UCZUĆ" W WEEKEND 14-16 STYCZNIA PIERWSZE POKAZY

Zapraszamy w kulisy Sceny Pod Ratuszem gdzie trwają prace nad projektem teatralnym "OBRAZ/Y UCZUĆ" w reż. Krzysztofa Popiołka.

Zobacz więcej
Obrazek
22.12.2021

FUNKCJONOWANIE KAS BILETOWYCH ORAZ BIURA OBSŁUGI WIDZA / ŚWIĘTA 2021

To już ostatnie dni, gdy możecie nabyć zarówno nasze BILETY PREZENTOWE , jak i VOUCHERY , aby odebrać je przed przerwą świąteczną.

Zobacz więcej