na podstawie prozy J.M. Barriego i dramatu Łukasza Zaleskiego pt. „Poszukując Piotrusia Pana” Piotruś Pan. W cieniu dorosłości reż. Przemysław Jaszczak

Scena:
Scena Pod Ratuszem

O spektaklu

Piotrusia Pana nie trzeba nikomu przedstawiać – dumny, przekorny chłopak, który nigdy nie dorośnie. Nie ma przeszłości ani przyszłości, jego życie to „wieczne teraz”, wieczna Nibylandia... Tylko rzadkie wizyty w dziecięcych pokojach i jakaś niewysłowiona, zawsze wyparta tęsknota łączą go z realnym światem. Tak przynajmniej było do tej pory. Dziś jednak Piotruś jest nie w humorze, nie może znaleźć swojego cienia.
Zamiast niego spotkał Wendy – dziewczynę, która słyszała o Piotrusiu Panie, jak każdy z nas, ale nie była pewna, czy on naprawdę istnieje. Wspólny lot, wyprawa na lagunę, walka z piratami – niby nic zobowiązującego, kolejne przygody, czyli dzień jak co dzień w Nibylandii. A jednak wczoraj to wszystko wyglądało zupełnie inaczej... Kraina wiecznej młodości zaczyna tracić swój beztroski charakter.
Przygody pękają w szwach, a zabawy rozpływają się w niemocy. Piotruś pierwszy raz czuje motyle w brzuchu i zaczyna wątpić w to, czy wróżki w ogóle istnieją. Jego dzieciństwo dobiega końca. Ale spokojnie – każdy sam decyduje, kiedy opuści swoją Nibylandię i jak często będzie do niej wracać. Spektakl operujący różnymi środkami wyrazu, łączący błyskotliwe dialogi z bogactwem teatru plastycznego, pomoże Widzom oswoić trudny proces dorastania.

Spektakl realizowany w ramach Programu OFF POLSKA. Dofinansowano ze środków z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem spektaklu jest Miasto Białystok.
produkcja: Teatr PAPAHEMA

Premiera 2 października 2022r. Scena Pod Ratuszem.

Twórcy

reżyseria: Przemysław Jaszczak
scenografia: Klaudia Laszczyk
muzyka: Urszula Chrzanowska
choreografia: Jan Sarata
choreografia walk: Rafał Domagała

Obsada

Najbliższe spektakle

02 paź 2022 - 11:00 (nd)
Kup bilet
02 paź 2022 - 17:00 (nd)
Kup bilet