Zuzanna Bojda Wszystko w głowie / TEATR LALEK GULIWER reż. Julia Szmyt

Scena:
TIM\Scena Kolorowa
Czas trwania:
1h (bez przerwy)
Cena:
normalny: 25 pln , ulgowy: 25 pln

O spektaklu

“Wszystko w głowie” jest przedstawieniem dla wszystkich począwszy od 10 roku życia.

Więc może spróbujmy razem odkryć narzędzia, za pomocą których nazwiemy poukrywane w nas emocje. Pomogą nam w tym Cztery Bardzo Różne Osoby, które przypadkowo spotkają się na scenie. Widzą świat inaczej, bo pochodzą z różnych miejsc, mówią w różnych językach i posługują się różnymi zmysłami.
Zadajmy sobie pytanie: jak patrzy na świat osoba, która nie widzi wzrokiem? Co myśli i słyszy osoba, która mówi w obcym języku? Ale przede wszystkim – jak to jest, że bez względu na nasze różnice czujemy się podobnie – mamy podobne strachy i radości. Dzięki temu, że wszyscy tak bardzo się różnimy, możemy spróbować spojrzeć na świat z kilku perspektyw i wreszcie zobaczyć siebie – małą drobinkę w wielkim ekosystemie.
W spektaklu twórcy i twórczynie wykorzystują technologię binauralną, dzięki której osoby uczestniczące w spektaklu mogą stać się częścią wydarzeń. Na scenie znajdzie się też Głowa, która pomoże nam wejść do świata wyobraźni. Głowa, która milczy, ale wydaje dźwięki. Nazywa się Bezsłowny Narrator. Albo Narratorka. Głowa pamięta wszystkie miejsca, nawet te, w których nigdy nie była i dlatego może o nich śnić. Jak wehikuł zabierze nas w przedziwną podróż.

Twórcy

Scenariusz: Zuzanna Bojda
Reżyseria: Julia Szmyt
Reżyseria dźwięku i muzyka: mooryc
Scenografia: Joanna Załęska
Asystentka reżyserki: Anna Przygoda
Występują: Wanda Konisevich, Natalia Molodchenko (gościnnie), Georgi Angiełow, Marek Reiss (gościnnie)

Głosu użyczyli: Andrzej Życzyński oraz dzieci z klasy 6 Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach: Arvin Arabi, Jakub Błaźniak, Miłosz Chrobak, Dorian Krzyczkowski, Nikola Stolarczyk

Kuratorka ds. partycypacji: Elżbieta Pejko
Konsultacje oN: Andrzej Życzyński, Nikola Stolarczyk

Brak zaplanowanych spektakli