Zespół WERUSHA - Koncert SAMA W DOMU JĘCZĘ / premiera płyty

Czas trwania:
90 minut (bez przerwy)

O spektaklu

WERUSHA – muzyczne trio z Krakowa, założone przez aktorkę oraz dwóch muzyków. Wszechstronni artystycznie i zawodowo, we wspólnym projekcie stawiają na łączenie popu, folku, bluesa z poezją współczesną, której autorką jest liderka zespołu – Weronika. Kobiecy punkt widzenia w zestawieniu z charyzmatyczną i niebanalną muzyką to obietnica doskonale spędzonego wieczoru.

WERUSHA swoje narodziny miała w styczniu 2022 roku. Swoim debiutanckim singlem “Aniołki” podbili serca miłośników muzyki akustycznej.

SAMA W DOMU JĘCZĘ to tytuł płyty i jednocześnie motyw przewodni trasy koncertowej, której premiera odbędzie się właśnie u nas w Teatrze Ludowym, ponieważ założycielką zespołu jest Weronika Kowalska, aktorka związana z tym miejscem od lat. Możecie zobaczyć ją w takich tytułach jak “Don Kichot. Rzewne pieśni, popularne seriale, kobiety i rycerze” “Gdy przyjdzie sen” Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego”, "Calineczka", a także jako tytułowa “Pippi” w muzycznym spektaklu Maćko Prusaka.

Zespół w składzie:
Weronika Kowalska – tekst, muzyka, wokal, skrzypce
Maciej Salus – muzyka, gitara, chórki
Marcin Chatys – kontrabas, chórki

PREMIERA 1 kwietnia godz. 19:00
SCENA POD RATUSZEM

Koncert jest premiera płyty i jednocześnie otwarciem trasy koncertowej zespołu pt. "SAMA W DOMU JĘCZĘ”

W dniu koncertu odbędzie się sprzedaż płyty oraz pamiątek zespołu. Premiera klipu promującego płytę „Zniżka na taryfke” odbędzie się na streamach 17 marca. 


Facebook
Instagram