Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.12.2021

STYCZNIOWE POKAZY

Projektowi teatralnemu „Obraz/y uczuć” w reż. Krzysztofa Popiołka będzie towarzyszyć cykl spotkań ze współczesnymi autorytetami myśli i idei, obserwatorami zjawisk społecznych formułującymi diagnozy teraźniejszości, osobami, które wspierają nas w trudnej sztuce uchwycenia i znalezienia sensu w codzienności. Spotkania będą odbywać się po każdym pokazie.

Tematy wiary, religijności i duchowości dotyczą nas wszystkich nawet wówczas, kiedy całkowicie odrzucamy ten rodzaj doświadczenia. Każdy z nas na jakimś etapie życia opowiada się po którejś stronie, jako wierzący, wątpiący, poszukujący, odrzucający nauki i koncepcje dotyczące świata pozaziemskiego. Te wybory nigdy nie są łatwe i trudno tu o czarno-białe podziały. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania ze znakomitymi gośćmi, którzy dzięki swojej wiedzy, ale też długoletnim poszukiwaniom, będą towarzyszyć nam i wspierać w znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące tej z gruntu nieuchwytnej sfery życia.
Spotkania poprowadzi Piotr Sikora.


OBRAZ/Y UCZUĆ
reż. Krzysztof Popiołek

Pokazy: 14|15|16 stycznia o godz. 19.00 na Scenie Pod Ratuszem.


14 stycznia widzowie pokazu "Obraz/y uczuć" będą mieli możliwość udziału w spotkaniu, którego gościem będzie Piotr Augustyniak, filozof i eseista autor takich książek jak: "Jezus Niechrystus", "Inna Boskość. Mistrz Eckhart", "Istnienie jest Bogiem, ja jest grzechem". Związany z Teatrem w Krakowie im. J. Słowackiego, gdzie prowadzi spotkania teatralno-filozoficzne "Sztuka myślenia" i "Myślnik".
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/242091811332836?ref=newsfeed


15 stycznia będziemy gościć Sebastiana Dudę, doktora teologii, filozofa, publicystę, redaktora "Więzi" i Zespołu Laboratorium "Więzi". Eksperta Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wykładowcę na podyplomowych studiach gender w Instytucie Badań Literackich PAN. Autora książek "Reformacja. Rewolucja Lutra" i "Przesilona wątpliwość".
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/584414846241521/?ref=newsfeed

16 stycznia gościmy profesora Bogdana de Barbaro, psychiatrę i psychoterapeutę, wieloletniego pracownika naukowego Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ. Zajmuje się terapią rodzin. Autor wielu prac naukowych, jeden z bohaterów filmu Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/627027331675280?ref=newsfeed

Spotkania będą odbywać się po każdym pokazie. Nazwiska gości będziemy podawać na bieżąco. Cena biletu obejmuje udział w pokazie i spotkaniu. 

Popularne

Obrazek
29.10.2023

OSTATNIE SPOTKANIE WARSZTATOWE - "KRUK Z TOWER"

27 października odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe po spektaklu "Kruk z Tower" . Udział wzięli Bartłomiej Taurogińskim, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta oraz dr hab. n. med. Maciej Pilecki, specjalistz psychiatrii dzieci i młodzieży.

Zobacz więcej
Obrazek
26.06.2023

EDYCJA LATO W TEATRZE 2023 - CZAS START

W sobotę 24 czerwca ruszyła kolejna edycja programu artystycznego dla dzieci i młodzieży. W tym roku przenosimy się do Paryża.

Zobacz więcej
Obrazek
10.05.2023

JUŻ JEST BIULETYN PLAYON!

W naszym foyer już jest najnowszy biuletyn PlayOn! - w którym przeczytacie o wielkiej przyjaźni teatralnych i cyfrowych narracji.

Zobacz więcej