Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
20.10.2019

SZEŚĆ NAGRÓD DLA SPEKTAKLU "GDY PRZYJDZIE SEN" NA XIX FESTIWALU DRAMATURGI WSPÓŁCZESNEJ "RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA" W ZABRZU.

Jury pragnie szczególnie podkreślić walor zespołowości gry aktorskiej w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, gdzie na scenie wspólna kreacja artystyczna jest dziełem twórców różnych generacji, co istotnie unaocznia możliwości i zarazem tradycje wielopokoleniowego zespołu teatralnego.

Werdykt Jury XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.

Jury Festiwalu w składzie: Zenon Butkiewicz (przewodniczący), Dariusz Miłkowski i Michał Pabian postanowiło po obejrzeniu 12 spektakli objętych programem festiwalu wyrazić uznanie organizatorom festiwalu za interesujący zestaw festiwalowych spektakli trafnie odzwierciedlający hasło programowe festiwalu, w tej edycji kładący szczególny nacisk na społeczne i obyczajowe aspekty otaczającej nas rzeczywistości.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę im. Stanisława Bieniasza w formie medalu zaprojektowanego przez Zygmunta Brachmańskiego – Michałowi Buszewiczowi za tekst stanowiący kanwę spektaklu „Kowboje” w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie.

Jury pragnie szczególnie podkreślić walor zespołowości gry aktorskiej w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, gdzie na scenie wspólna kreacja artystyczna jest dziełem twórców różnych generacji, co istotnie unaocznia możliwości i zarazem tradycje wielopokoleniowego zespołu teatralnego.
Jury przyznaje Główną Nagrodę za reżyserię i twórczy wkład w realizację dramatu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie Małgorzacie Bogajewskiej.

Jury przyznaje nagrodę za reżyserię i opracowanie tekstu spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy Iwonie Kempie.

Jury przyznaje nagrody aktorskie :
– Beacie Schimscheiner za rolę Matki w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Iwonie Sitkowskiej za rolę Basi w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Wojciechowi Lato za rolę Jaśka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Cezaremu Kołaczowi za rolę Mietka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Magdalenie Czerwińskiej za rolę w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy
– Agacie Wątróbskiej za rolę w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy – Annie Gajewskiej za rolę w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy
– Urszuli Gryczewskiej za rolę Matki Dory w spektaklu „ Seksualne neurozy naszych rodziców” w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi
– Jolancie Rychłowskiej za rolę Joli w spektaklu „Kowboje” w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie
– Pawłowi Bernadowskiemu za rolę Liama/Szlomo w spektaklu „Źli Żydzi” w Teatrze Nowym w Zabrzu
– Maciejowi Zuchowiczowi nagrodę dla młodego aktora za rolę Freda w spektaklu „Człowiek z Oklahomy” w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Jury postanowiło przyznać wyróżnienia aktorskie:
– Annie Koniecznej za rolę Daphne w spektaklu „Źli Żydzi” w Teatrze Nowym w Zabrzu
– Aleksandrze Bogulewskiej wyróżnienie dla młodej aktorki za tytułową rolę w spektaklu „Bea” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu; Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Joannie Zemanek za scenografię i kostiumy w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy.
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Cezaremu Iberowi za ruch sceniczny w spektaklu „Człowiek z Oklahomy” w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostały przyznane jednogłośnie.
Jury pragnie zwrócić uwagę na szczególne okoliczności towarzyszące udziałowi w festiwalu zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie. Niezwykła determinacja, która umożliwiła wbrew poważnym i niespodziewanym okolicznościom dotarcie zespołu do Zabrza i prezentację spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” i okazany w ten sposób szacunek teatralnej publiczności zasługuje na słowa najwyższego uznania.

Werdykt Jury „Młodych” XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.
Jury Festiwalu w składzie: Anna Stryj, Anna Wlisłocka i Bartłomiej Golik postanowiło po obejrzeniu 12 spektakli objętych programem festiwalu przyznać następujące nagrody:
1. dla Iwony Kempy za najlepszy spektakl „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy
2. dla Aleksandry Bogulewskiej, Joanny Jedrejek i Lukasza Stawowczyka za najlepszy zespól aktorski w spektaklu „Bea” w reż. Andrzeja Bubienia w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu
3. za rolę Mietka dla Cezarego Kołacza – najlepszy aktor w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Ludowym w Krakowie
4. dla Dominiki Korzenieckiej za najlepszą oprawę muzyczną w spektaklu „M-2” w reż. Darii Kopiec, Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
5. dla Marcina Sławińskiego za uniwersalizm, mądrość oraz prostotę przekazu w spektaklu „Źli Żydzi” w Teatrze Nowym w Zabrzu
6. dla Cezarego Ibera – Wyróżnienie za spektakl „Człowiek z Oklahomy” Teatru im. W Bogusławskiego w Kaliszu Dodaj komentarz

ŹRÓDŁO

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA "SOLARIS"

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA "SOLARIS"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej