Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
11.10.2021

TYLKO U NAS SPOTKANIE Z MIRĄ MARCINÓW!

Spotkanie z autorką, twórcami i aktorami po premierze 17 października na Scenie Pod Ratuszem.

Już w najbliższą niedzielę 17 października o godz. 18.00 na Scenie Pod Ratuszem premiera spektaklu „Bezmatek” wg książki tegorocznej laureatki PASZPORTU „Polityki”, Miry Marcinów, a po spektaklu niepowtarzalna okazja spotkania z Autorką, które poprowadzi Justyna Nowicka (Radio Kraków) oraz reżyserem, Marcinem Liberem.

Mira Marcinów otrzymała PASZPORT „Polityki” za „intensywną opowieść o relacji córki i matki, o życiu i umieraniu. Wybitność «Bezmatka» wykracza daleko poza temat żałoby, dotyczy też literackiego języka, zarazem wywrotowego i precyzyjnego”. W swoim debiucie prozatorskim Autorka połączyła dziki, nieokiełznany niczym humor i nostalgię. Dosadność i delikatność. To niezwykła opowieść, która zrodziła się z żałoby, a traktuje o radości życia.

Bilet wstępu na spotkanie w cenie 5 zł/os. do zakupu w kasie biletowej Sceny Pod Ratuszem.
Spotkanie rozpocznie się po spektaklu, prosimy o przybycie na godz.18.45.

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej