Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
22.07.2022

UWAGA - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

Znamy zwycięzców konkursu do ról w spektaklu na podstawie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w reżyserii Ewy Rucińskiej.
Spośród blisko dwustu zgłoszeń wybraliśmy czworo młodych, zdolnych i wybitnie utalentowanych młodych artystów.

 A są to:
- Martyna Guzy
- Aleksandra Lewicka
- Michał Badeński
- Wojciech Kurcjusz


Cieszymy się, że zasilą grono tej niezwykłej produkcji. Jednocześnie dziękujemy wszystkim pozostałym uczestnikom przesłuchań i castingu.
Ale to nie koniec dobrych wieści, albowiem autorem scenariusza do spektaklu jest Michał Walczak, a autorami muzyki Dawid Sulej Rudnicki i Wojciech Kostrzewa.
My nie możemy się już doczekać, tym bardziej, że historia zapowiada się ciekawie. Sami przeczytajcie: 
Po wyrzuceniu ze szkoły, odejściu żony i eksmisji zdesperowany polonista zakłada romantyczną agencję matrymonialną dla VIP: "Ballady i romanse". Jej romantyczni agenci - zajmują się kojarzeniem par i szukaniem drugich połówek wysokofunkcjonującym pracoholikom. "Ballady i romanse" nie tylko pomagają. Pracownicy "Ball&Rom" prowadzą też antymobbingowe kursy i rytuały uromantyczniające dla przerażonych inflacją szefów i pracowników korporacji, spółek skarbu państwa, teatrów i budżetówki.
Czy odnajdziemy radość życia pomimo szalejących kryzysów? Jak odzyskać wiarę w miłość, rodzinę i ludzkość? Czy inspiracją dla odrodzenia może być wydany 200 lat temu tomik poezji romantycznej?


Idea integracji kapitalizmu z romantyzmem oraz biznesplan bohatera przejdzie próbę, gdy podczas kursu romantyczności zaczną ginąć ludzie, a pensjonat okaże się opętany. Romantyczny, podkrakowski dom weselny „Świteź" zmieni się w horror house.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Popularne

Obrazek
30.05.2022

PREMIERA STUDENCKA "PREZYDENTEK"

Dziękujemy za udział w spotkaniu po premierze studenckiej spektaklu "Prezydentki"

Zobacz więcej
Obrazek
18.05.2022

PRÓBA MUZYCZNA DO "ILIADY"

Za nami ostatnie próby muzyczne, przed nami już tylko próby generalne - w weekend 21/22 maja premierowo na Dużej Scenie - ILIADA

Zobacz więcej
Obrazek
17.05.2022

PUSTE POLE - PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI. JÓZEF SZAJNA 1922-2022 - WERNISAŻ

Wystawa potrwa do 30 września br., będzie można ją oglądać we foyer Dużej Sceny Teatru Ludowego oraz informacje o wystawie w Muzeum Śląskim.

Zobacz więcej