Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
22.07.2022

UWAGA - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

Znamy zwycięzców konkursu do ról w spektaklu na podstawie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w reżyserii Ewy Rucińskiej.
Spośród blisko dwustu zgłoszeń wybraliśmy czworo młodych, zdolnych i wybitnie utalentowanych młodych artystów.

 A są to:
- Martyna Guzy
- Aleksandra Lewicka
- Michał Badeński
- Wojciech Kurcjusz


Cieszymy się, że zasilą grono tej niezwykłej produkcji. Jednocześnie dziękujemy wszystkim pozostałym uczestnikom przesłuchań i castingu.
Ale to nie koniec dobrych wieści, albowiem autorem scenariusza do spektaklu jest Michał Walczak, a autorami muzyki Dawid Sulej Rudnicki i Wojciech Kostrzewa.
My nie możemy się już doczekać, tym bardziej, że historia zapowiada się ciekawie. Sami przeczytajcie: 
Po wyrzuceniu ze szkoły, odejściu żony i eksmisji zdesperowany polonista zakłada romantyczną agencję matrymonialną dla VIP: "Ballady i romanse". Jej romantyczni agenci - zajmują się kojarzeniem par i szukaniem drugich połówek wysokofunkcjonującym pracoholikom. "Ballady i romanse" nie tylko pomagają. Pracownicy "Ball&Rom" prowadzą też antymobbingowe kursy i rytuały uromantyczniające dla przerażonych inflacją szefów i pracowników korporacji, spółek skarbu państwa, teatrów i budżetówki.
Czy odnajdziemy radość życia pomimo szalejących kryzysów? Jak odzyskać wiarę w miłość, rodzinę i ludzkość? Czy inspiracją dla odrodzenia może być wydany 200 lat temu tomik poezji romantycznej?


Idea integracji kapitalizmu z romantyzmem oraz biznesplan bohatera przejdzie próbę, gdy podczas kursu romantyczności zaczną ginąć ludzie, a pensjonat okaże się opętany. Romantyczny, podkrakowski dom weselny „Świteź" zmieni się w horror house.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Popularne

Obrazek
26.06.2023

EDYCJA LATO W TEATRZE 2023 - CZAS START

W sobotę 24 czerwca ruszyła kolejna edycja programu artystycznego dla dzieci i młodzieży. W tym roku przenosimy się do Paryża.

Zobacz więcej
Obrazek
10.05.2023

JUŻ JEST BIULETYN PLAYON!

W naszym foyer już jest najnowszy biuletyn PlayOn! - w którym przeczytacie o wielkiej przyjaźni teatralnych i cyfrowych narracji.

Zobacz więcej
Obrazek
20.04.2023

"SZTUKA" - NOWY TYTUŁ W REPERTUARZE

Już niebawem NOWY tytuł w naszym repertuarze. Spektakl na podstawie „SZTUKI" Yasminy Rezy reżyseruje Tadeusz Łomnicki.

Zobacz więcej