Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
14.10.2022

GOTOWI NA KOLEJNĄ PREMIERĘ?

Od 5 listopada na Dużej Scenie - "DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE" w reż. Michała Siegoczyńskiego


DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE


Błędny rycerz - fantasta i idealista, samotny buntownik walczący o naprawę świata, ucieleśnienie ludzkich marzeń i tęsknot, czy oderwany od rzeczywistości szaleniec? Kim jest dzisiaj Don Kichot? Kultowa literacka postać, inspiracja poetów, malarzy, muzyków. 5 listopada na naszej Dużej Scenie Don Kichot, jego wierny towarzysz Sanczo Pansa, Dulcynea i cały ten niezwykły świat w widowisku pełnym kolorów, barw, piosenek, dowcipu, w interpretacji Michała Siegoczyńskiego, twórcy, który doskonale radzi sobie z przetwarzaniem kulturowych mitów, na język tak bardzo nam bliski i współczesny.


Tekst: Michał Siegoczyński na motywach „Don Kichota” Miguela de Cervantesa
Reżyseria: Michał Siegoczyński
Konsultacja dramaturgiczna: Patryk Warchoł
Scenografia: Justyna Elminowska
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Muzyka: Kamil Pater
Choreografia: Alisa Makarenko
Obsada: Małgorzata Kochan, Weronika Kowalska, Katarzyna Tlałka, Anna Pijanowska, Piotr Franasowicz, Paweł Kumięga, Tadeusz Łomnicki, Piotr Pilitowski, Ryszard Starosta, Justyna Litwic/gościnnie.

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Fot. Anka R

Popularne

Obrazek
05.03.2024

"KAŻDEMU COŚ SIĘ ŚNI" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

W miniony weekend w ramach wydarzenia WY-GRANE ŻYCIE na Scenie Kameralnej w Teatralny Instytut Młodych gościliśmy studentów Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT ze spektaklem "Każdemu coś się śni" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej
Obrazek
23.02.2024

KULISY SESJI ZDJĘCIOWEJ DO MARCOWEJ PREMIERY

JAK WAM SIĘ PODOBA w reż. Maćko Prusaka to nasza kolejna premiera w tym sezonie. Dziś zapraszamy w kulisy sesji zdjęciowej do plakatu.

Zobacz więcej
Obrazek
24.01.2024

"AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD" - PRÓBA MEDIALNA

Jesteśmy po próbie medialnej do naszego najnowszego spektaklu AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD w reż. Michała Siegoczyńskiego.

Zobacz więcej