Strefa widza

Zobacz więcej

NADCHODZĄCE PREMIERY

Sprawdź co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące - NOWOŚCI repertuarowe lipiec/sierpień/wrzesień 2021

Mira Marcinów
BEZMATEK
reż. Marcin Liber

Pokazy przedpremierowe 01\02 lipca Scena Pod Ratuszem - kliknij i przejdz do zakupu biletów

Wstrząsający do bólu spektakl Marcina Libera, inspirowany książką nagrodzonej paszportem „Polityki” Miry Marcinów. Opowiada o doświadczeniu śmierci bliskiej osoby, ale też o tym jak z czasem zmienia się rozumienie dawnych zależności. Jest to tym bardziej fascynujące, że matka w tej relacji w niczym nie przypomina stereotypowego ideału, traktuje córkę bardziej jako partnerkę niż dziecko, ale w tym niepoprawnym układzie rodzi się niezwykle silna więź. Te nieoczywiste role matki i córki brawurowo grają Katarzyna Tlałka i Maja Pankiewicz.

 Spektakl wyprodukowany w ramach Festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie.

 

zaprasza Maja Pankiewicz

Jean Cocteau
GŁOS LUDZKI
reż. Maciej Namysło

Na wskroś teatralny monodram Jeana Cocteau, zainspirowany uwagami aktorek, które skarżyły się, że nie mogą w pełni pokazać swoich możliwości. W dramat porzuconej kobiety zostały zatem w nowatorski sposób wpisane fragmenty muzyczne, które pozwalają zaprezentować całą skalę umiejętności aktorskich. W naszym spektaklu będą to piosenki Edith Piaf, a swoje fantastyczne możliwości aktorskie i wokalne zaprezentuje Małgorzata Krzysica. Reżyseruje Maciej Namysło.

 
Premiera 27 sierpnia, Scena Pod Ratuszem.

Najbliższe spektakle 28/29 sierpnia Scena Pod Ratuszem - kliknij i przejdz do zakupu biletów

 

ANDŻEJ ŚNIEGU
Monodram łobuzerski wzniosły


Ta opowieść zawróci ci w głowie jak pierwsza randka...Pies cię wyciągnie półżywego z przerębli...Ogrzeje bieszczadzkie ognisko do którego w gości przybiegną Biesy i Czady. Polecisz nad Nowym Jorkiem helikopterem na nocny patrol...Byłeś kiedyś na meczu siatkówki Brazylia - Serbia? Nie? No to emocje przed tobą! Jesteś silny. Ukończysz bieg po bezdrożach Nowohuckiej Sawanny...Lubisz się pośmiać? Nieszczęsny libero Horhe, serwami jak pociski z Abramsa, zabije w tobie ponuraka! A późnym wieczorem przyjadą aktorzy z Hamletem... Ożyją mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki unosić się będą nad zdumionym Krakowskim Rynkiem...

Ktoś ci kiedyś powiedział, że "nie nadajesz się na widza?" ależ bzdura! Nigdy nie słyszałem niczego głupszego!!! Przyjdź. Powędrujemy razem...

Występuje: Andrzej Franczyk.

Planowana premiera 17 września 2021, Scena Pod Ratuszem.

 

 

Popularne

Obrazek

VOUCHER – DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

Voucher do teatru to idealny prezent dla miłośnika sztuki. Podaruj sobie lub swojemu bliskiemu niezapomniane chwile w Teatrze Ludowym.

Zobacz więcej
Obrazek

WSPRACIE DLA TEATRU LUDOWEGO

Teatr Ludowy otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Zobacz więcej
Obrazek

PRZECZYTANE. POLECANE.

Z myślą o Was kochani Widzowie, uruchamiamy cykl, w którym będziemy sobie nawzajem polecać książki. Tytuły, na które warto zwrócić uwagę. Zachęcamy do zabawy.

Zobacz więcej