Strefa widza

Zobacz więcej

NADCHODZĄCE PREMIERY

Sprawdź co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące - NOWOŚCI repertuarowe 2021/2022

Andrzej Franczyk
ANDŻEJ ŚNIEGU

Monodram łobuzerski wzniosły
reż. Tadeusz Łomnicki


Ta opowieść zawróci ci w głowie jak pierwsza randka...Pies cię wyciągnie półżywego z przerębli...Ogrzeje bieszczadzkie ognisko do którego w gości przybiegną Biesy i Czady. Polecisz nad Nowym Jorkiem helikopterem na nocny patrol...Byłeś kiedyś na meczu siatkówki Brazylia - Serbia? Nie? No to emocje przed tobą! Jesteś silny. Ukończysz bieg po bezdrożach Nowohuckiej Sawanny...Lubisz się pośmiać? Nieszczęsny libero Horhe, serwami jak pociski z Abramsa, zabije w tobie ponuraka! A późnym wieczorem przyjadą aktorzy z Hamletem... Ożyją mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki unosić się będą nad zdumionym Krakowskim Rynkiem...

Ktoś ci kiedyś powiedział, że "nie nadajesz się na widza?" ależ bzdura! Nigdy nie słyszałem niczego głupszego!!! Przyjdź. Powędrujemy razem...

Występuje: Andrzej Franczyk.

Premiera 7 listopada 2021, Scena Pod Ratuszem - kliknij i przejdź do zakupu biletów.

---------

Marek Modzelewski
WSTYD
reż. Małgorzata Bogajewska„Wstyd” Marka Modzelewskiego to rozpisana na cztery postaci – dwóch teściów i dwie teściowe – komedia o tym, co mają począć rodzice, gdy ich planujący ożenek syn nagle ucieka sprzed ołtarza. Skrywane pod sztucznymi uśmiechami urazy i pretensje biorą górę nad konwenansami, a do głosu dochodzą pięści i obelgi. Największą wartością tekstu Marka Modzelewskiego jest to, że w komediowej formie udaje mu się stworzyć intymny portret miłosny naszego społeczeństwa, w którym poczucie wstydu bierze górę nad
otwartością na miłość we wszystkich jej wymiarach.

autor: Marek Modzelewski
reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Obsada: Małgorzata Kochan, Katarzyna Tlałka, Tadeusz Łomnicki, Piotr Pilitowski.
Premiera: grudzień 2021 (Scena Pod Ratuszem)

---------

George Orwell
1984 (tytuł roboczy)
reż. Katarzyna Minkowska

 

Spektakl dla którego punktem wyjścia jest słynna powieść George’a Orwella „Rok 1984”, będzie interaktywną grą z widzem, który wraz z przestąpieniem progu Teatru Ludowego znajdzie się w Ministerstwie Miłości. Widzowie wraz z aktorami staną się aktywnymi uczestnikami dystopii, która dzięki wsparciu nowych technologii pozwoli im wniknąć w fabułę i wpływać na jej przebieg. Spektakl powstaje w ramach międzynarodowego projekty PLAYON!, którego celem jest implementacja mechanizmów gier wideo do narracji teatralnej.
Premiera: połowa lutego 2022 (Duża Scena)

---------

Werner Schwab
PREZYDENTKI
reż. Radosław Stępień


Spektakl będący popisem aktorskiego  kunsztu, w którym relacja widz-aktor zostaje skrócona do minimum również poprzez intymność wyznań głównych bohaterek. Spotkanie w kuchni jednej z głównych bohaterek – Erny, w której wraz ze swoimi przyjaciółkami – Gretą i Maryjką kobiety snują fantazje o swojej przyszłości, pełne frywolności, dosadności rozmowy sprawiają, że bohaterki z minuty na minutę coraz śmielej otwierają się przed sobą i publicznością.
Premiera: koniec lutego 2022 (Scena Pod Ratuszem)

---------

Homer
ILIADA
reż. Jakub Roszkowski


Klasyczna historia, opowiedzianą językiem i poprzez stylistykę komiksu. Męski świat, pełen testosteronu, walki, picia i gwałtów. A jednocześnie pełen zmęczenia dziewięcioletnią wojną, brakiem pewności siebie i zagubienia w przyczynach i celach wieloletniej wojny. Do tego kobiety – jako inicjatorki, ofiary i jako bawiące się mężczyznami boginie. Dwie strony konfliktu (w większości Grecy i czasem Trojanie). Oraz wtrącający się we wszystko, bawiący się ludźmi bogowie (w rzadko którym tekście są oni tak bardzo obecni, a ich motywacje tak ludzkie i przyziemne).
Premiera: marzec 2022 (Duża Scena)

---------

Klasyka światowa (tytuł do potwierdzenia)
reż.: Małgorzata Bogajewska


Teatralna interpretacja klasyki literatury powszechnej, wywodzącej się z teatralnego kanonu obecnego na scenach europejskich i polskich teatrów.
Premiera: czerwiec 2022

Popularne

Obrazek

WSPRACIE DLA TEATRU LUDOWEGO

Teatr Ludowy otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Zobacz więcej
Obrazek

VOUCHER – DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

Voucher do teatru to idealny prezent dla miłośnika sztuki. Podaruj sobie lub swojemu bliskiemu niezapomniane chwile w Teatrze Ludowym.

Zobacz więcej
Obrazek

PRZECZYTANE. POLECANE.

Z myślą o Was kochani Widzowie, uruchamiamy cykl, w którym będziemy sobie nawzajem polecać książki. Tytuły, na które warto zwrócić uwagę. Zachęcamy do zabawy.

Zobacz więcej